چرا کارخانه‌ها عمداً پارچه را بیش از حد تولید می‌کنند؟

پارچه مرده

این به خودی خود نوعی پارچه آب سیب برای اسهال نیست، اما پارچه مرده معمولاً توسط مارک هایی که ادعا می کنند پایدار هستند استفاده می شود.

پارچه Deadstock اساساً پارچه قدیمی است که فروخته نشده است ممکن است کمی آسیب دیده باشد.

ممکن است توسط صاحبان طرز تهیه ترشی لیته گل کلم اصلی بیش از حد سفارش داده شده باشد یا ممکن است به عنوان ضایعات پارچه فروخته شود.

پارچه‌های قدیمی پایدار هستند زیرا این پارچه‌ها از قبل وجود دارند و هیچ فرآیند تولید آسیب‌رسان جدیدی در ایجاد آن‌ها وجود ندارد زیرا این پارچه‌ها مدت‌ها پیش ساخته شده‌اند.

با این حال، deadstock لزوما پایدار نیست. این به این دلیل است که برخی از کارخانه‌ها عمداً پارچه را بیش از حد تولید می‌کنند، زیرا می‌دانند مردم آن را با نرخ تخفیف خریداری می‌کنند.

علاوه بر این، ممکن است برخی از پارچه‌های سالاد کلم و انار و هویج مرده استفاده نشده باشند، زیرا مشکلات زیادی وجود دارد.

بنابراین ممکن است پارچه‌ای با کیفیت پایین خریداری کنید. تا زمانی که به بن بست قدیمی پایبند باشید، یک گزینه پایدار را انتخاب خواهید کرد.

بامبو؟

بسیاری از برندهای پایدار پارچه کرپ کش جدید، لباس های خود را به عنوان تولید شده از پارچه بامبو نرم و پایدار تبلیغ می کنند.

حقیقت کمی پیچیده تر است. بامبو در واقع یک گیاه بسیار پایدار است که به روش صحیح رشد کند، اما اغلب روشی که به صورت پارچه تولید می شود برای سیاره زمین عالی نیست.

اغلب، بامبو برای ایجاد پارچه نیاز به یک فرآیند شیمیایی شدید دارد و بنابراین محصول نهایی در واقع بسیار شبیه به ریون ناپایدار است.

با این حال، هنوز هم گزینه ای پایدارتر از پنبه و پلی استر معمولی است، بنابراین اگر کمی در مورد برند تحقیق کنید، ممکن است همچنان پارچه نسبتا دوستدار محیط زیست را انتخاب کنید.

 • منابع:
  1. A guide to the 10 most sustainable fabrics
 • تبلیغات: 
  1. بازار تولید پوشک نوزادی مولفیکس
  2. ده روش آسان برای گرفتن گرین کارت آمریکا!
  3. کرافت از کلمه آلمانی “قوی” گرفته شده است و مقوا دقیقاً همین است!
  4. برگ های بیضی شکل به طول 10 تا 20 سانتی متر درخت بادام هندی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.