مردی با کاشت بذر سیب زمینی جادویی جواهر برداشت کرد

بذر سیب زمینی از طریق غده ها به صورت رویشی تکثیر می شود. ماده کاشت “سیب زمینی بذر” نامیده می شود، حتی اگر یک غده باشد تا یک دانه گیاهی.

غده ها می توانند توسط بسیاری از بیماری ها و آفات مختلف آلوده شوند که می توانند در غده ها باقی بمانند همچنین این محصول به دلیل خواص بالایی که دارد از قیمت بالاتری هم برخوردار است.

قیمت بذر سیب زمینی را خریداران عزیز می توانند در سایت های معتبر مشاهده نمایند.

مجموعه بیماری‌های سیب‌زمینی انجمن گیاهی آمریکا اشاره می‌کند که سیب‌زمینی می‌تواند توسط بسیاری از گونه‌های باکتری و ویروس، و سایر قارچ‌ها و نماتدها آسیب ببیند.

پس از آلوده شدن به این بیماری ها، عملکرد سیب زمینی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. اخیراً، نماتد کیست سیب زمینی طلایی شروع به گسترش در سراسر کشور کرده است که باعث آسیب قابل توجهی هم به کیفیت و هم به عملکرد سیب زمینی می شود.

نماتد در حال حاضر یکی از محدودیت های اصلی در تولید تجاری است و یک نگرانی خاص برای تولید بذر سیب زمینی در ژاپن است.

بذر سیب زمینی

کشت مکرر با تکثیر غده های آلوده به آفات یا آلوده به بیماری منجر به انتقال این عوامل بیماری زا به گیاهان سالم می شود.

این همچنین باعث گسترش پاتوژن ها به مناطق تولیدی مجاور می شود، که منجر به آسیب های سنگین به محصولات می شود و در نتیجه پردازش کنندگان و مصرف کنندگان سیب زمینی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

به این دلایل، سیب زمینی در حال حاضر تنها گیاه هدفی است که طبق قانون حفاظت از گیاهان ژاپن  و در اصل، مشمول مقررات قرنطینه داخلی است.

واردات سیب زمینی خام از هر کشوری که بیماری سیب زمینی در آن بومی باشد طبق قانون ممنوع است. استثناهایی برای مؤسسات تحقیقاتی وجود دارد که معیارهای غربالگری دقیق را رعایت می کنند تا اطمینان حاصل شود که آنها به طور ناخواسته یک بیماری خارجی را منتشر نمی کنند.

از آنجایی که استفاده از سیب زمینی بذر سالم و عاری از بیماری در هر سال برای تولید پایدار سیب زمینی بسیار مهم است، سیستم تولید بذر سیب زمینی از اواخر دهه 1940 در ژاپن اجرا شد.

در این مقاله، ما این سیستم و تولید سیب زمینی بذر پایه را به عنوان نقش مهم مرکز ملی بذر و نهال توصیف می کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.