فرش 6 متری وزرا فرشی است که زیر پای پادشاهان غزنوی بود

سه گروه از بازیگران قادر به طراحی فرش هستند. اول، تولیدکنندگان، که هستند بازیگران اصلی صنعت فرش ایرانی، دانش کافی برای تمامی مراحل را دارند.

قالی‌سازی شامل رنگ‌آمیزی، بافت و انواع طرح‌ها ابعاد آنها الگوهای طراحی سنتی و منطقه ای را می شناسند، دارای الف ذهن خلاق و از تقاضاهای بازار جهانی آگاه است.

بعد از اینکه یک طراحی، بر اساس پیچیدگی آن ابتدا بافندگان مناسب را پیدا کنید و پروژه قالیبافی را شروع کنید. دوم، متخصص طراحان فرش طراحی می کنند.

اما معمولاً نمی دانند یا کافی ندارند تجربه تولید و بافت فرش 6 متری وزرا آنها ممکن است اطلاعاتی در مورد فرش داشته باشند طراحان یا می توانند گرافیست های معروف باشند.

ثالثاً، بافندگان در مناطق روستایی می توانند قالی را طراحی کنند یا قالی بسازند بر اساس الگوهای سنتی از سنت ها و میراث آنها بافندگی پس از ساخته شدن الیاف و رنگ‌آمیزی، ماشین بافندگی آماده می‌شود و طرح آن انجام می‌شود آماده، بافندگان می توانند مرحله گره زدن.

چهار مرحله برای بافت عبارتند از: گره زدن، بافتن، شانه کردن و برش دادن. گره رشته ای کوتاه است که دور آن محکم می شود می پیچد. دو نوع گره متقارن  و نامتقارن هستند.
تعداد گره ها کیفیت فرش را نشان می دهد که در چه فرش هایی با بیشتر است گره ها گران تر از فرش های نازک هستند.

گره فارسی ریسمان سفت شده است در اطراف دو تار با یک انتهای آزاد شده است. گره ترکی مشابه با دو طرف سفت شد گره های ترکی پایدارتر هستند و برای درشت ها مناسب هستند الیاف پشم است و در غرب و مناطق عشایری ایران رواج دارد.

گره های فارسی هستند در شرق و نواحی مرکزی ایران که قالیچه‌های نرم بافته می‌شوند، رایج است محصولات سنتی این مناطق علاوه بر این، تعداد گره ها در هر ردیف مهم است، با گره های بیشتر کیفیت بالاتر و بیشتر می شود فرش بادوام یکی از مسائل مهم در گره زدن، احتمال داشتن گره های تقلبی است.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.