سنگ زنی مجدد اجسام برای بهبود عیار و بازیابی کنسانتره آهن

سنگ آهن نسوز اغلب به عنوان باطله دور ریخته می شود این امر باعث هدر رفتن شدید منابع آهن می شود.
در این مقاله، فرآیند تفکیک فلاش جداسازی مغناطیسی کنسانتره آهن زنجان با ترکیب فرآیند جداسازی مغناطیسی مگنتیت و کانی‌شناسی فرآیند باطله‌های آهن طراحی شد.
اثرات برشته کردن سوسپانسیون فلاش با زمان بو دادن 3-4 ثانیه با جداسازی مغناطیسی ارزیابی شد.
نتایج MLA نشان می‌دهد که باطله‌ها به ظرافت P90-75 میکرومتر آسیاب می‌شوند، که در آن توزیع سیدریت و M/H در اندازه ذرات -75 میکرومتر به ترتیب 85.37٪ و 92.75٪ است.
علاوه بر این، M/H و سیدریت عمدتاً با مسکوویت و کوارتز مرتبط هستند. این نشان می دهد که سنگ زنی مجدد برای اجسام به هم پیوسته M/H و سیدریت برای بهبود عیار و بازیابی کنسانتره آهن اسفنجی مفید است.
کنسانتره آهن
نتایج حاصل از فرآیند تفکیک برشته مغناطیسی نشان می دهد که یک کدال کنسانتره آهن مخلوط حاوی 60.10٪ آهن با بازیابی آهن 81.13٪ پس از آسیاب انتخابی و جداسازی مغناطیسی مرحله ای سنگ برشته شده حاصل می شود.
نتیجه نشان می دهد که اثرات برشته کردن سوسپانسیون فلاش با زمان بو دادن 3-4 ثانیه قابل دستیابی است. این مطالعه یک رویکرد کارآمد برای بازیابی آهن نسوز از باطله ارائه می دهد.
این مقاله اولین مقاله ای است که آهن را از باطله های آهنی با جداسازی سوسپانسیون فلاش برشته مغناطیسی با زمان بو دادن 3 تا 4 ثانیه بازیابی می کند.
برای ساده‌سازی فرآیند آزمایشی تفکیک سوسپانسیون فلاش، از تحلیلگر آزادسازی مواد معدنی (MLA) برای انجام تحقیقات کانی‌شناسی فرآیند بر روی باطله‌های آهن دور ریخته‌شده در Shaanxi استفاده شد.
ویژگی‌های توزیع اندازه ذرات، آزادسازی و رشد درونی برای تخمین ظرافت سنگ معدن بو داده و ظرافت دوباره آسیاب کنسانتره آهن خشن توسط MLA شناسایی شد.
اثرات برشته شدن تعلیق فلاش با جداسازی مغناطیسی ارزیابی می شود.
دلایل موجود نبودن کنسانتره آهن خشک با گریدهای آهن ≥60% در مطالعات قبلی مورد بحث قرار گرفته است.
 • منابع:
  1. Recovering Iron Concentrate from Low-Grade Siderite Tailings Based on the Process Mineralogy Characteristics
 • تبلیغات: 
  1. با پوشیدن شلوار چرم خود را درمان کنید
  2. اهمیت بسیار زیاد دارچین در طب سنتی چینی
  3. شخصی توانست با فکر خود جان یک شخص را نجات دهد!!!!
  4. انواع ماکارونی در طعم های مختلف

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.