در گذشته از الیاف پلی استر در بتن برای ساخت لانه کبوتر استفاده می شد

امروزه، الیاف پلی استر در بتن تا حد زیادی به عنوان یک پارچه ارزان در نظر گرفته می شود که پوشیدن آن برای پوست حساس انسان نسبتاً ناراحت کننده است همچنین به دلیل خواص بسیار قابل اشتعال آن ترجیح داده نمی شود.

با این حال، با ظهور الیاف لوکس مانند میکروفیبر پلی استر و ترکیبات مختلف پلی استر، صنعت پلی استر بار دیگر در راه بازگشت بزرگ است.

شرکت تنسی ایستمن و شورای مد پلی استر انجمن تولیدکنندگان الیاف دست ساز (MMFPA) نقش مهمی در احیای پلی استر ایفا کردند.

شرکت تنسی ایستمن کمپین YES را برای “polYESter” آغاز کرد و آن را از طریق رادیو و تلویزیون عمومیت کرد ایده اصلی این بود که به جای فروش آن به عنوان یک پارچه ارزان، روی خواص شستشو و رفتن پلی استر تمرکز کنیم.

صنایع الیاف هوخست نیز در تاریخ الیاف پلی استر نقشی ایفا کرد آنها مطالعات مختلفی را از سال 1981 تا 1983 انجام دادند و دریافتند که 89٪ از مردم نمی توانند بین پلی استر و سایر الیاف طبیعی مانند پنبه، پشم و ابریشم تمایز قائل شوند.

همچنین، مشخص شد که مردم بیشتر به ظاهر پوشاک علاقه مند هستند تا پارچه ای که از آن ساخته شده است.

امروزه بزرگترین عامل جذابیت پلی استر، کشف میکروالیاف است میکرو الیاف حس ابریشم را به پلی استر می دهند و به سرعت به انتخاب پارچه تبدیل می شوند.

با برچسب گران قیمت برای تطبیق، به نظر می رسد تصویر ارزان پلی استر در راه است در اینجا نوید دادن یک دوره جدید در تاریخ پلی استر است!

در سال 1946 بود که دوپونت تمام حقوق قانونی را از ICI، یعنی Imperial Chemical Industries خرید در سال 1950، مالکیت Dealware DuPont یک الیاف پلی استر دیگر را تولید کرد که آن را Dacron نامید.

مایلار در سال 1952 معرفی شد پلی استر اولین بار در سال 1951 به عنوان پارچه جادویی که نیازی به اتو کردن نداشت به مردم آمریکا معرفی شد! PET و PEN علائم تجاری DuPont هستند که استفاده و مصرف پلی استر را تغییر داده اند.

بازار الیاف پلی استر به سرعت توسعه یافت و کارخانه های نساجی در همه جا پدید آمدند بسیاری از کارخانه ها در پمپ بنزین های کوچک قرار داشتند و پوشاک ارزان قیمت پلی استر تولید می کردند.

الیاف ارزان و بادوام بسیار محبوب شد و صنعت تا دهه 1970 به سرعت گسترش یافت متأسفانه، تصویر بدنام پلی استر دو بافته در صنعت دیده شد و پلی استر به زودی به عنوان پارچه ناراحت کننده شناخته شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.