با خوردن نخود ارگانیک از بیماری های پوستی در امان بمانید

علیرغم وجود مواد مغذی فراوان در نخود ارگانیک کیفیت تغذیه‌ای آنها منفی است – آنها حاوی مواد ضد مغذی هستند اینها موادی هستند که در بسیاری از غذاها مانند حبوبات و غلات یافت می شوند و ممکن است در هضم و جذب مواد معدنی اختلال ایجاد کنند.

در حالی که این موارد به طور کلی برای اکثر افراد سالم نگران کننده نیستند، اثرات سلامتی آنها همچنان مهم است که در نظر داشته باشید آنها به احتمال زیاد بر افرادی که به حبوبات به عنوان غذای اصلی متکی هستند، علاوه بر افرادی که در معرض سوء تغذیه هستند، تأثیر می گذارد.

در اینجا دو ماده ضد مغذی مهم موجود در نخود آورده شده است:

اسید فیتیک: ممکن است در جذب مواد معدنی مانند آهن، کلسیم، روی و منیزیم تداخل ایجاد کند.
لکتین: با علائمی مانند گاز و نفخ همراه است و ممکن است با جذب مواد مغذی تداخل داشته باشد.
سطوح این مواد ضد مغذی در نخود نسبت به سایر حبوبات کمتر است، بنابراین بعید است که مشکلی ایجاد کنند، مگر اینکه به طور مکرر آنها را بخورید.


در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از آنها برای جلوگیری از اثرات نامطلوب ضد مغذی ها استفاده کنید:

اندازه سهم را معقول نگه دارید: حدود 1/3 فنجان (117 گرم) تا 1/2 فنجان (170 گرم) نخود در یک زمان برای اکثر افراد کافی است. زمانی که در مقادیر زیاد مصرف شوند، به احتمال زیاد باعث ایجاد مشکل می شوند.
روش‌های آماده‌سازی را آزمایش کنید: تخمیر، جوانه زدن و خیساندن ممکن است برای کاهش مقادیر ضد مغذی‌ها در نخود مفید باشد.
آنها را کاملا پخته بخورید: سطح مواد ضد مغذی در نخود خام بیشتر است، که باعث می شود احتمال ایجاد ناراحتی در گوارش بیشتر شود.

گزارش شده است که نخود مانند سایر حبوبات باعث نفخ می شود، تورم ناراحت کننده معده که اغلب با گاز و نفخ همراه است آنها گروهی از کربوهیدرات ها هستند که از هضم فرار می کنند و سپس توسط باکتری های موجود در روده تخمیر می شوند که به عنوان یک محصول جانبی گاز تولید می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.