استفاده از کشمش سرخ به جای چسب چوب در نجاری

کشمش سرخ منبع بسیار غنی از مواد مغذی گیاهی مانند فنل ها و پلی فنل ها است که آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که به از بین بردن رادیکال های آزاد کمک می کنند و از سلول ها و DNA در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کنند که از بسیاری از بیماری ها مانند سرطان، بیماری های قلبی و سکته جلوگیری می کند.

شایان ذکر است که کشمش طلایی است رنگ آن حاوی آنتی اکسیدان های بیشتری نسبت به انواع دیگر است.

کشمش حاوی مواد شیمیایی گیاهی است که از سلامت لثه ها و دندان ها حمایت می کند، از جمله اسید اولئانولیک و اسید لینولنیک که همگی با باکتری های دهانی که باعث ایجاد حفره می شوند مبارزه می کنند، بنابراین خوردن کشمش به عنوان میان وعده به جای کیک، بیسکویت، آب نبات یا سایر شیرینی ها برای حفظ دندان ها.

خیساندن کشمش در آب یک شبه و سپس خوردن آن در صبح با معده خالی باعث می شود بدن فواید بیشتری از کشمش دریافت کند.

دکتر انجو سود، متخصص تغذیه خاطرنشان می کند که خیساندن کشمش و مصرف روزانه آن به جای خام خوردن، جایگزینی سالم است، زیرا ویتامین ها و مواد معدنی موجود در پوسته بیرونی کشمش در آب حل می شود.

بنابراین، میزان جذب مواد مغذی توسط بدن افزایش می یابد و این امر به ویژه برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مفید خواهد بود.

پتاسیم موجود در کشمش به تعادل محتوای نمک در بدن ما کمک می کند و در نتیجه فشار خون را تنظیم می کند خوردن کشمش خیس شده نیز از یبوست جلوگیری می کند، هضم غذا را حفظ می کند و سطح قند خون را کنترل می کند.

علاوه بر نقش آن در تقویت سیستم ایمنی بدن، به دلیل داشتن ویتامین های B و C و جذب بهتر بور و کلسیم، که به نوبه خود به تقویت استخوان ها کمک می کند.

در مقابل، برخی معتقدند که فواید کشمش در همه حال یکسان است و تحقیقات دقیقی در مورد مفید بودن آن در هنگام صبح انجام نشده است.

بسته به نوع انگور در فرآیند خشک کردن، ممکن است چندین نوع کشمش پیدا کنیم که از نظر فواید بسیار مشابه هستند.

اگر می خواهید از فواید متمایز کشمش بهره مند شوید، باید آن را به روشی که ترجیح می دهید، چه خام و چه پخته، در رژیم غذایی خود بپذیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.