استفاده از فیلتر آب آکواریوم به جای سیستم خنک کننده منزل

فیلتراسیون شیمیایی فرآیندی است که در آن مواد افزودنی شیمیایی مواد زائد محلول را از آب حذف می کنند رایج ترین روش برای فیلتراسیون شیمیایی از کربن فعال می کند سایر مواد شیمیایی اضافه شده به فیلتر آب آکواریوم می کند کورین، آمونیاک یا فسفات را از آب حذف کنند محیط های شیمیایی باید به صورت دوره ای تعویض شوند.

فیلتراسیون مکانیکی همان چیزی است که اکثر مردم آن را فیلتراسیون واقعی من می دانند ماشینی که ذرات جامد را از آب با عبور از طریق فیلترهایی که ذرات جامد را از بین می برند حذف می کند درک این نکته مهم است که فیلتراسیون مکانیکی به تنهایی کافی نیست زیرا آمونیاک یا نیتریت آب را حذف یا سم زدایی نمی کند.

فیلتراسیون مکانیکی برای حذف ضایعات شناور آزاد قبل از پوسیدگی به مواد مضر عمل می کند و برای مفید بودن مواد فیلتر باید هر دو تا چهار هفته یکبار تمیز یا تعویض شود علاوه بر فیلتر کردن ذرات از آب، فیلتراسیون مکانیکی به هوادهی آب کمک می کند.

برای نگهداری یک آکواریوم، یک فیلتر باید تمام آب موجود در مخزن را حداقل چهار بار در ساعت از فیلتر عبور کند هنگام انتخاب یک سیستم فیلتر، به نوع فیلتری که ارائه می دهد توجه کنید – بیولوژیکی، شیمیایی یا مکانیکی برخی از سیستم ها اشکال مختلف فیلتراسیون را با درجات مختلف موفقیت می کنند.

فیلترهای گوشه یا فیلترهای داخلی نیز نامیده می شوند، اینها اولین فیلترهای آکواریوم موجود برای آکواریوم های خانگی بودند اگرچه نسبت به گذشته کمتر رایج هستند، اما بسیار ارزان هستند و می توان آنها را با انواع رسانه های فیلتر بارگذاری کرد.

بسیاری از فیلترهای جعبه ای واحدهای فشرده ای هستند که به شیشه داخل آکواریوم می چسبند و آنها را برای آکواریوم های کوچک 10 گالن یا کمتر مناسب می کند فیلترهای گوشه ای اغلب در تانک های بیمارستانی جداگانه استفاده می شوند که برای درمان ماهی های بیمار جدا از آکواریوم اصلی مفید هستند.

جریان ورودی کمتر آنها همچنین فیلترهای جعبه ای را برای استفاده در تانک های پرورش با بچه ماهی های کوچک محبوب می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.