از یک تیر پشمی پهن به ماشین بافندگی وارد می‌شود

در ساخت فرش های بافته شده از سه نوع دستگاه بافندگی برقی استفاده می شود، آنها مخمل، ویلتون و اکسمینستر هستند.

دستگاه بافندگی مخملی کم‌پیچیده‌ترین روفرشی مخمل ابریشم دستگاه بافندگی تخصصی است، به طور کلی برای ساخت فرش های تک رنگ استفاده می شود.

نخ پرز، یا رویه، از یک تیر پشمی پهن به ماشین بافندگی وارد می‌شود که به اندازه‌ای که در پهنای فرش وجود دارد، انتهای نخ را نگه می‌دارد.

همانطور که نخ از امتداد دستگاه بافندگی روفرشی مخمل کشدار  عبور می کند، حلقه های شمع بر روی نوارهای فولادی به نام سیم تشکیل می شود. آنها به صورت مکانیکی به جلو و عقب در سراسر ماشین بافندگی وارد می شوند. ارتفاع سیم ارتفاع حلقه را تعیین می کند.

اگر شمع بریده شده مورد نظر باشد، چاقوها در انتهای سیم ها وصل می شوند. هنگامی که سیم ها به طور خودکار خارج می شوند، حلقه ها را قطع می کنند.

ماشین بافندگی ویلتون از مکانیزم ژاکارد برای  روفرشی کشدار بافتن پارچه های طرح دار استفاده می کند، طرح فرش روی کاغذ خطی کشیده شده و نخ های رنگی انتخاب می شوند.

همانطور که کارتی از بالای سر ماشین بافندگی می گذرد، سوراخ های آن مشخص می کند که کدام یک از رنگ های نخ شمعی روی ماشین بافندگی بلند می شود تا روی سطح نشان داده شود.

سپس طرح بر روی کارت های ژاکارد  روفرشی کشدار ترک  که به هم متصل شده اند و بر روی ماشین بافندگی آویزان می شود. هر کارت یک ردیف از تافت ها را کنترل می کند.

سایر نخ ها در فرش دفن می شوند تا بدنه و انعطاف پذیری بیشتری به آن اضافه شود، شمع روی سیم ها تشکیل می شود. الگوهای چند سطحی ممکن است با استفاده از سیم های دندانه دار ایجاد شوند.

 • منابع:
  1. rug and carpet
 • تبلیغات: 
  1. دیپلمه هایی که میلیاردر هستند | تحصیلات همه چیز نیست
  2. با کمبود جو که قیمت ها را افزایش داده حتما به بیماری خطر ناک مبتلا می شوید
  3. تاثیر تشک خوب در کنترل حافظه خود را جدی بگیرید
  4. راه های استفاده از انواع سبزی خشک در غذا

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.